Home » Активности, Проекти, Случувања

Работилница на учениците од II 1 одд -,,Природните убавини на Р.Македонија˝ и ,,Празниците во Р.Македонија˝

Submitted by on март 22, 2015 – %I:%M %pNo Comment

Учениците од II 1 одд. заедно со одделенскиот раководител Елеонора Трајковска и во соработка со родителите ја реализираа работилницата на тема: ,,Природните убавини на Р.Македонија˝ и ,,Празниците во Р.Македонија˝. Родителите земаа големо учество и со својата креативност и соработка успешно ја реализираа работилницата. На лицата на учениците можеше да се забележи голема среќа и радост, бидејќи заедно со своите родители ја реализираа активноста.

Leave a comment!

You must be logged in to post a comment.