Во периодот од 30.09 до 24.10.2013 година, во Централното училиште ,,Јоаким Крчоски,, се реализираа интерни училишни натпревари. На натпреварите учествуваа сите пријавени ученици. Натпреварите се реализираа во најдобар ред во однапред предвидените термини. Во прилог следува преглед на постигнатите резултати. Прочитај повеќе »Во периодот од 30.09 до 24.10.2013 година, во Централното училиште ,,Јоаким Крчоски,, се реализираа интерни училишни натпревари. На натпреварите учествуваа сите пријавени ученици. Натпреварите се реализираа во најдобар ред во однапред предвидените термини. Во прилог следува преглед на постигнатите резултати. Прочитај повеќе »Во периодот од 30.09 до 24.10.2013 година, во Централното училиште ,,Јоаким Крчоски,, се реализираа интерни училишни натпревари. На натпреварите учествуваа сите пријавени ученици. Натпреварите се реализираа во најдобар ред во однапред предвидените термини. Во прилог следува преглед на постигнатите резултати. Прочитај повеќе »