Home » Активности, Новости

Училишен натпревар во шах

Submitted by on февруари 22, 2015 – %I:%M %pNo Comment

Со желба да ги откриеме најдобрите шахисти во нашето училиште организиравме натпреварот во шах. Натпреварот се одвиваше во двете категориски генерации VI-VII одд. и VIII-IX одд. Натпреварот се одржуваше неколку дена. Пријавени беа дваесет ученици од генерацијата VI-VII одд. и дванаесет ученици од VIII-IX одд. Преку ждрепка се одредија паровите за игра.
Во конкуренцијата кај малите победи Петар Ливрински од VI одд. додека кај учениците од VII-IX одд. победи Мартин Божиновски од IX одд. Натпреварот беше организиран од страна на наставничката по физичко и здравствено образование Силвана Миленковиќ.

Leave a comment!

You must be logged in to post a comment.